Tinklalapis: kas tai ir kaip jis turi atrodyti?

Tinklalapis ir jo kūrimas

Tinklalapis tai internetinio puslapio sinonimas, kuris apibūdina prieiga internete prie verslo ar asmeninės informacijos, kuri susideda iš kodo, dizaino bei kitų informacinių technologijų sprendimų. Šią informaciją galime surasti dviem būdais: įrašius tiesioginę tinklapio nuorodą arba įvedus raktinę frazę vienoje iš paieškos sistemų, pavyzdžiui, į pačią populiariausią pasieškos sistemą Lietuvoje – Google. 

Kaip gali atrodyti tinklalapis?

Yra daugybė tinklalapių rūšių, kurios viena nuo kitos skiriasi informacijos pateikimu, išdėstymu, funkcionalumu bei paskirtimi. Pačios populiariausios ir dažniausiai mūsų kasdieniniame gyvenime sutinkamos svetainės: reprezentacinis tinklalapis, elektroninė parduotuvė, blogas bei naujienų portalas.

1. Reprezentacinis tinklalapis – skirtas įmonėms arba individualią veiklą vykdantiems žmonėms, kurie tinklapyje pateikia informaciją apie savo vykdomą veiklą, save bei kontaktus. Klientas norėdamas pasinaudoti teikiamomis paslaugomis privalo tiesiogiai susisiekti su įmonės atstovu.

2. Elektroninė parduotuvė – skirta tiems, kurie internete planuoja užsiimti komercine veikla. Elektroninės parduotuvės išskirtinumas tas, jog šio tipo tinklapiuose yra įdiegtas patogus ir greitas būdas atsiskaityti už prekes bei užsakyti jų pristatymo būdą. 

3. Blogas (tinklaraštis) – šį tinklalapių tipą renkasi žmonės, kurie nori nuolatos dalintis savo patirtimi ar pomėgiais su savo skaitytojais.

 

4. Naujienų portalas – šio tipo puslapiuose informacija taip pat nuolat atnaujinama, tačiau ji koncentruota į šiuo metu vykstančius aktualius visuomenei įvykius. Naujienų portalai dažniausiai yra labai didelės apimties su tam tikromis (nuo portalo tematikos priklausančiomis) kategorijomis.

Kas sudaro tinklalapį?

Tinklalapis susideda iš daugybės elementų, kurie yra glaudžiai vienas su kitu susiję ir prisideda prie jo matomumo internete, funkcionalumo bei vartotojo patirties.

Internetinio puslapio adresas

Internetinio puslapio adresas arba domenas yra nuosavybės dalis internete, kurią suvedęs žmogus gali patekti į jūsų tinklalapį. Tai tarsi administracinis vienetas, kuris kaip ir namų adresas yra unikalus ir priklauso tik tam tikram asmeniui ar verslui. Šis adresas susideda iš protokolo, tinklas, domeno pavadinimas, domeno galūnė ir maršrutas.

Tinklapis

Tinklalapio talpinimas serveryje (hostingas)

Hostingas yra paslauga, kurios metu tinklalapis yra patalpinamas galingame serveryje tam, kad jis taptų matomas internete ir jį būtų galima pasiekti bet kuriuo paros metu.

Turinio valdymo sistema (TVS)

Turinio valdymo sistemų yra apstu, tačiau viena iš populiariausių – WordPress (kurią naudoja ir Klondaikas.lt komanda). TVS tai platforma, kuri skirta internetinio puslapio dizaino kūrimui bei techninių darbų atlikimui. Ja patogu naudotis tiek interneto svetainių kūrėjams, tiek ir tinklapio savininkams.

Programavimas

Tinklalapio programavimas arba jo kodo rašymas yra techninė dalis, kuri ne tik nematoma svetainės lankytojams, bet ir ganėtinai sudėtinga suprasti tiems, kurie be programavimo žinių nori tinkamai susikurti internetinį puslapį. Nuo tvarkingo kodo gali priklausyti tokie dalykai kaip tinklalapio greitis ar tinkamas funkcijų veikimas.

Dizainas

Dizainas susideda iš visų puslapyje sutinkamų elementų, tokių kaip tekstas, paveikslėliai, mygtukai ir kitos detalės. Svarbiausia, jog šių detalių išdėstymas būtų modernus bei pritaikytas prie lankytojų poreikių.

SEO optimizuotas tekstas

Nors tekstas ir yra vienas iš dizainą sudarančių elementų, tačiau jis privalo būti aktualus ir optimizuotas paieškos sistemoms. Tokiu būdu tinklalapis bus lengviau randamas Google.

Tinklalapis su kliento pasirinktomis funkcijomis

Be pagrindinių tinklalapio funkcijų, tokių kaip meniu ar mygtukų veikimas, internetinį puslapį gali sudaryti ir papildomos funkcijos, kurios priklauso nuo kliento poreikių. Tai gali būti, pavyzdžiui, daugiakalbystė.

 

Share