Mąstote apie elektroninės parduotuvės kūrimą? Svarbus ir atsakingas žingsnis yra išsirinkti tinkamą ir patikimą platformą. Šiame straipsnyje išrinksime ir aprašysime mūsų manymu pagrindines 5 elektroninės parduotuvės platformas.
Turinys
Woocommerce elektroninės parduotuvės platforma
Tikriausiai jau esate susidūrę su WordPress pavadinimu. Jame galime naudoti WooCommerce įskiepį kuris ir leidžia savo elektroninės parduotuvės kelionę. Tai yra nemokamas WordPress įskiepis kuris yra populiariausias pasaulyje tarp elektroninių parduotuvių platformų.
WooCommerce pliusai
Paprastas naudojimas – elektroninė parduotuvės modulio įdiegimas užtruks iki kelių minučių, tada jus pasitiks įskiepio vedlys, kur surašote informaciją apie savo būsimą elektroninę parduotuvę (arba ne, galima atsisakyti ir informaciją supildyti atskirai bet kuriuo metu). WordPress turi savo turinio valdymo sistemą (TVS), kuri padės lengvai ir patogiai kontroliuoti visą platformą.
Įskiepiai – egzistuoja daugybė įskiepių, kurie leis pasiekti norimą rezultatą, išgauti geidžiamą funkcionalumą.
Kaina – įsidiegti WordPress ir įsirašyti WooCommerce įskiepį nieko nekainuoja!
SEO draugiškas – WordPress tarp visų savo įskiepių, turi ir SEO optimizavimo įrankių, kurie padės pasiekti kuo geresnius rezultatus Google.
Begalinis modifikavimas – kadangi WooCommerce yra atviro kodo sistema, esant poreikiui ir turint gerus specialistus, galima atlikti begalinius modifikavimus kol įgyvendinsite savo norus.
Prisitaikymas prie įvairių įrenginių – dauguma dizaino temų WordPress sistemoje yra pritaikytos naudoti mobiliesiems telefonams bei planšetėms.
WooCommerce Minusai
Apkrova įskiepiais – didelis netinkamų įskiepių skaičius gali pakenkti svetainės greičiui ir saugumui. Taip pat kai kurie įskiepiai ar jų pro versijos gali būti mokamos.
Galimai vystant elektroninę parduotuvę prireiks programuotojų prisilietimo – jeigu norėsite išgauti sudėtingesnį funkcionalumą, gali prireikti papildomos specialistų pagalbos.
Pažeidžiamumas spamui – WordPress svetainės ir WooCommerce elektroninės parduotuvės yra dažnas taikinys. Šioms problemoms spręsti yra atitinkami saugumo, spamo moduliai. Taip pat patartina naudoti reCAPTCHA programinę įrangą.
Dažni atnaujinimai – susikūrus elektroninę parduotuvę, darbai nesibaigia. Kartas nuo karto reikės atnaujinti naudojamus įskiepius. Nors tai nėra sunku, bet gali būti pavojinga, nes atnaujinimai kartais gali turėti spragų, o tai gali pakenkti esamiems funkcionalumams ar dizainui. Dažniausiai patikimų įskiepių atnaujinimų leidėjai retai daro klaidas arba jas ištaiso gan greitai, patartina atliekant įskiepių atnaujinimus pasidaryti svetainės atsarginę versiją (Backup).
Daugiau informacijos apie elektroninės parduotuvės platformą galite rasti – https://woocommerce.com/.
Prestashop elektroninės parduotuvės platforma
Platforma su didele bendruomenė tinkanti smulkesniam bei vidutiniam verslui. Pirminio išleidimo data 2008 m.
PrestaShop pliusai
Kaina – nemokama platforma. Einate į PrestaShop atsisiuntimo puslapį, atsisiunčiate ir naudojate.
Įskiepiai – yra daugybė įskiepių, kurie padės praplėsti turimos elektroninės parduotuvės funkcionalumus.
Lengvas dizaino pakeitimas – lengva pereiti nuo senos dizaino temos prie naujos.
Paprastas valdymas – prie administratoriaus valdymo sistemos priprasite gan gretai ir paprastai įvaldysite platformą.
PrestaShop minusai
Mokami moduliai – norint gauti vienokį ar kitokį įskiepį, gali prireikti pakloti nemažą pinigų sumą.
Sunkus kodo konfigūravimas – kai kurie išskirtiniai sprendimai funkcionalumams pasiekti gali būti sunkiai įgyvendinami dėl PrestaShop kodo architektūros sudėtingumo.
Platformos komanda – prireikus pagalbos nėra galimybės kreiptis į PrestaShop konsultantus.
Dažnas įskiepių nesuderinamumas – keli įrašyti įskiepiai gali būti nesuderinami kartu, dėl to gali išsikreipti funkcionalumai ar dizainas.
Daugiau informacijos apie elektroninės parduotuvės platformą galite rasti – https://www.prestashop.com/en.
Opencart elektroninės parduotuvės platforma
Galinga ir nemokama elektroninės parduotuvės platforma, galinti sparčiai veikti net ir su tūkstančiais prekių.
OpenCart pliusai
Kaina – OpenCart yra nemokama atviro kodo platforma.
Įskiepiai – Turi nemažai įskiepių įvairiems funkcionalumams įgyvendinti. Dauguma jų nemokami.
Didelė bendruomenė – pavyks lengvai pasiteirauti pagalbos ir greit ją gauti.
Profesionali pagalba – OpenCart turi oficialią techninę pagalbą į kurią galima kreiptis iškilus bėdoms.
OpenCart minusai
Įskiepių nesuderinamumas – kartais integruoti įskiepiai gali nesusiderinti kartu ir tai gali pakenkti esamiems funkcionalumams ar dizainui.
SEO problemos – puslapių dubliavimas ir tų pačių puslapių skirtingi URL adresai gali labai pakenkti SEO optimizavimui.
Lėtas atsiskaitymo procesas – jeigu nenaudosite papildomų įskiepių, atsiskaitymo procesas gali užtrukti daug ilgiau nei kitose platformose.
Gali kilti sunkumų su produktų įkėlimu – gali prireikti premium paslaugų norint suvaldyti savo prekes elektroninėje parduotuvėje.
Daugiau informacijos apie elektroninės parduotuvės platformą galite rasti – https://www.opencart.com/.
Shopify elektroninės parduotuvės platforma
Dar viena dažnai sutinkama elektroninių parduotuvių kūrimo platforma yra Shopify. Patraukli platforma su įvairiomis funkcinėmis galimybėmis ir draugiška vartotojui aplinka.
Shopify pliusai
Klientų aptarnavimas visą parą – jeigu turite problemų ar kyla klausimų, galite kreiptis į konsultantus, kurie padės 24/7.
Įskiepiai – prireikus papildomų funkcionalumų, galima atrasti įskiepių iš Shopify App Store.
Paprasta pradėti – užsukę į Shopify puslapį, galite pasibandyti jų platformą 14 dienų nemokamai.
Shopify minusai
Kaina – pasibaigus nemokamam 14 dienų laikotarpiui, reikia rinktis planą kuris jau deja yra mokamas. Kainos prasideda nuo 29$ renkantis mokėti kas mėnesį arba nuo 14,44$ renkantis metinį planą. Norėdami labiau plėstis turėsite imti kitą planą kuris kainuos dar daugiau. Apskritai už viską ką gali reikėti pasidaryti teks mokėti papildomai.
Atsiskaitymo mokesčiai – kiekvieną kartą kai klientas atsiskaitys už perkamas prekes elektroninėje parduotuvėje, teks susimokėti atitinkamą procentą.
Sunkus dizaino koregavimas – jeigu norite pakeisti savo dizainą kiek sudėtingiau, galimai pačiam to padaryti nepavyks, o teks samdyti specialistą.
Nėra pašto sukūrimo paslaugos – jeigu norėsite Shopify platformoje turėti savo parduotuvės elektroninį paštą – deja nepavyks.
Priklausomybė nuo platformos – būsite priklausomi nuo platformos, kol ja naudositės. Jeigu Shopify sugalvos įvesti didesnius įkainius už planus ar kitus mokesčius, turėsite sutikti arba palikti platformą.
Daugiau informacijos apie elektroninės parduotuvės platformą galite rasti – https://www.shopify.com/.
Magento elektroninės parduotuvės platforma
Magento yra stipri platforma ir tinka stambiajam verslui.
Magento pliusai
SEO – turi savo SEO optimizavimo įrankius kurie padeda užimti aukštas pozicijas Google.
Kelių elektroninių parduotuvių valdymas – vienu metu galėsite lengvai valdyti turimas elektronines parduotuves esančias Magento platformoje.
Funkcionalumai – platforma turi daug nemokamų papildomų funkcionalumų, kurių gali prireikti plėtrai.
Galimybės plėstis – platforma veiks tvarkingai ir greitai net ir turint kelis šimtus tūkstančių prekių.
Magento minusai
Kaina – mažiems ir vidutiniams prekiautojams ši platforma gali būti sunkiai įperkama, nes realios jos kainos prasideda dešimtimis tūkstančių.
Lėtas sukūrimas – kadangi platforma yra stipri, gali užtrukti nemažai laiko kol pavyks ją tinkamai paruošti.
Daugiau informacijos apie elektroninės parduotuvės platformą galite rasti – https://magento.com/.
Sudėjome mūsų nuomone Top 5 platformas kuriose geriausia pradėti savo elektroninės parduotuvės kūrimo kelionę. Žinoma yra ir daugiau platformų kurios taip pat yra gan plačiai naudojamos – Salesforce, Wix, BigCommerce. Kiekvieno elektroninės parduotuvės poreikiai yra skirtingi, bet tarp tokios gausos platformų, tikrai atsiras bent viena tinkama platforma.
Jeigu vis tiek nepavyksta išsirinkti ar turite klausimų – rašykite mums!